Daripada Wikipedia, ensiklopedia bebas.
Parti Islam Se-Malaysia mula menyertai badan perundangan Malaysia (sebelumnya Tanah Melayu ) seawal pendaftarannya sebagai pertubuhan politik pada 1955.[1] Berikut ialah senarai ahli badan perundangan Parti Islam Se-Malaysia (PAS) :
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Krian
Perak
Ahmad Tuan Hussein
Menang ke atas calon UMNO, Haji Sulaiman Haji Ahmad (Haji Sulaiman Palestin)
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Guar Sanji
Perlis
Mohd Ridzuan Hashim
2
Sanglang
Perlis
Mohd Shukri Ramli
3
Ayer Hitam
Kedah
Azhar Ibrahim
4
Kuala Nerang
Kedah
Munir @ Mohamad Yusoff Zakaria
5
Pedu
Kedah
Mohd Radzi Md Amin
6
Bukit Lada
Kedah
Salim Mahmood
7
Bukit Pinang
Kedah
Romani Wan Salim
8
Tokai
Kedah
Mohd Hayati Othman
9
Sungai Limau
Kedah
Mohd Azam Abd Samat
10
Belantek
Kedah
Mohd Isa Shafie
11
Jeneri
Kedah
Muhammad Sanusi Md Nor
12
Tanjong Dawai
Kedah
Hanif Ghazali
13
Pantai Merdeka
Kedah
Ahmad Fadzli Hashim
14
Bayu
Kedah
Abd Nasir Idris
15
Kupang
Kedah
Najmi Ahmad
16
Kuala Ketil
Kedah
Mansor Zakaria
17
Merbau Pulas
Kedah
Siti Ashah Ghazali
18
Pengkalan Kubor
Kelantan
Wan Roslan Wan Hamat
19
Kelaboran
Kelantan
Mohd Adenan Hassan
20
Pasir Pekan
Kelantan
Ahmad Yakob
21
Wakaf Bharu
Kelantan
Mohd Rusli Abdullah
22
Kijang
Kelantan
Izani Husin
23
Chempaka
Kelantan
Ahmad Fathan Mahmood
24
Panchor
Kelantan
Nik Mohd Amar Nik Abdullah
25
Tanjong Mas
Kelantan
Rohani Ibrahim
26
Kota Lama
Kelantan
Tan Teng Loon @ Anuar Tan Abdullah
27
Bunut Payong
Kelantan
Ramli Mamat
28
Tendong
Kelantan
Rozi Muhamad
29
Pengkalan Pasir
Kelantan
Hanifa Ahmad
30
Chetok
Kelantan
Zuraidin Abdullah
31
Meranti
Kelantan
Mohd Nassuruddin Daud
32
Gual Periok
Kelantan
Mohamad Awang
33
Apam Putra
Kelantan
Abdul Rasul Mohamed
34
Salor
Kelantan
Saiful Adli Abu Bakar
35
Pasir Tumboh
Kelantan
Abd Rahman Yunus
36
Demit
Kelantan
Mumtaz Md Nawi
37
Tawang
Kelantan
Hassan Mohamood
38
Pantai Irama
Kelantan
Mohd Huzaimy Che Husin
39
Jelawat
Kelantan
Abdul Azziz Kadir
40
Melor
Kelantan
Md Yusnan Yusof
Meninggal dunia pada 29 April 2021
41
Kadok
Kelantan
Azami Md Nor
42
Bukit Panau
Kelantan
Abdul Fattah Mahmood
43
Kemahang
Kelantan
Md Anizam Ab Rahman
44
Selising
Kelantan
Tuan Mohd Saripuddin Tuan Ismail
45
Limbongan
Kelantan
Mohd Nazlan Mohamed Hasbullah
46
Semerak
Kelantan
Wan Hassan Wan Ibrahim
47
Gaal
Kelantan
Mohd Rodzi Ja'afar
48
Pulai Chondong
Kelantan
Azhar Salleh
49
Temangan
Kelantan
Mohamed Fadzli Hassan
50
Kemuning
Kelantan
Mohd Roseli Ismail
51
Mengkebang
Kelantan
Muhammad Mat Sulaiman
52
Guchil
Kelantan
Hilmi Abdullah
53
Manek Urai
Kelantan
Mohd Fauzi Abdullah
54
Dabong
Kelantan
Ku Mohd Zaki Ku Hussien
55
Kota Putera
Terengganu
Mohd. Nurkhuzaini Ab. Rahman
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
56
Jabi
Terengganu
Azman Ibrahim
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
57
Tepuh
Terengganu
Hishamuddin Abd. Karim
58
Buluh Gading
Terengganu
Ridzuan Hashim
59
Bukit Tunggal
Terengganu
Alias Razak
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
60
Wakaf Mempelam
Terengganu
Wan Sukairi Wan Abdullah
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
61
Bandar
Terengganu
Ahmad Shah Muhamed
62
Ladang
Terengganu
Tengku Hassan Tengku Omar
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
63
Batu Buruk
Terengganu
Muhammad Khalil Abdul Hadi
64
Alur Limbat
Terengganu
Ariffin Deraman
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
65
Bukit Payung
Terengganu
Mohd. Nor Hamzah
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
66
Ru Rendang
Terengganu
Ahmad Samsuri Mokhtar
Dilantik sebagai Menteri Besar pada 2018–2023
67
Pengkalan Berangan
Terengganu
Sulaiman Sulong
68
Manir
Terengganu
Hilmi Harun
69
Kuala Berang
Terengganu
Mamad Puteh
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
70
Ajil
Terengganu
Maliaman Kassim
71
Rantau Abang
Terengganu
Alias Harun
72
Sura
Terengganu
Wan Hapandi Wan Nik
73
Paka
Terengganu
Saiful Bahri Mamat
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
74
Kemasik
Terengganu
Saiful Azmi Suhaili
75
Cukai
Terengganu
Hanafiah Mat
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 2018–2023
76
Air Putih
Terengganu
Ab Razak Ibrahim
77
Lantikan
Terengganu
Zuraida Md Noor
Menjadi wakil PAS sejak 29 November 2018
78
Penaga
Pulau Pinang
Mohd Yusni Mat Piah
79
Selama
Perak
Mohd Akmal Kamaruddin
80
Kubu Gajah
Perak
Khalil Yahaya
81
Gunong Semanggol
Perak
Razman Zakaria
82
Tahan
Pahang
Mohd Zakhwan Ahmad Badarddin
83
Damak
Pahang
Zuridan Mohd Daud
84
Beserah
Pahang
Andansura Rabu
85
Tanjung Lumpur
Pahang
Rosli Abdul Jabar
86
Panching
Pahang
Mohd Tarmizi Yahaya
87
Luit
Pahang
Mohd Sofian Abd Jalil
88
Chenor
Pahang
Mujjibur Rahman Ishak
89
Jengka
Pahang
Shahril Azman Abd Halim
90
Sijangkang
Selangor
Ahmad Yunus Hairi
91
Bukit Pasir
Johor
Najib Lep
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Sanglang
Perlis
Mohd Shukri Ramli
2
Bukit Pinang
Kedah
Romani Wan Salim
3
Alor Mengkudu
Kedah
Ahmad Yahaya
4
Kubang Rotan
Kedah
Mohd Nasir Mustafa
5
Tokai
Kedah
Mohamed Taulan Mat Rasul
6
Sungai Limau
Kedah
Mohd Azam Abd Samat
Menjadi wakil PAS sejak 4 November 2013
7
Azizan Abdul Razak
Meninggal dunia pada 26 September 2013
8
Kuala Ketil
Kedah
Md Zuki Yusof
9
Merbau Pulas
Kedah
Siti Ashah Ghazali
10
Pengkalan Kundor
Kedah
Phahrolrazi Mohd Zawawi
Menjadi wakil PAS sehingga 2015
11
Anak Bukit
Kedah
Amiruddin Hamzah
Menjadi wakil PAS sehingga 2017
12
Kelaboran
Kelantan
Mohamad Zaki Ibrahim
13
Pasir Pekan
Kelantan
Ahmad Yakob
14
Wakaf Bharu
Kelantan
Che Abdullah Mat Nawi
15
Kijang
Kelantan
Wan Ubaidah Omar
16
Chempaka
Kelantan
Ahmad Fathan Mahmood
Menjadi wakil PAS sejak 22 Mac 2015
17
Nik Abdul Aziz Nik Mat
Meninggal dunia pada 12 Februari 2015
18
Panchor
Kelantan
Nik Mohd Amar Nik Abdullah
19
Tanjong Mas
Kelantan
Rohani Ibrahim
20
Kota Lama
Kelantan
Tan Teng Loon @ Anuar Tan Abdullah
21
Bunut Payong
Kelantan
Ramli Mamat
22
Tendong
Kelantan
Rozi Muhamad
23
Pengkalan Pasir
Kelantan
Hanifa Ahmad
24
Chetok
Kelantan
Abdul Halim Abdul Rahman
25
Meranti
Kelantan
Mohd Nassuruddin Daud
26
Gual Periok
Kelantan
Mohamad Awang
27
Bukit Tuku
Kelantan
Abdul Rasul Mohamed
28
Salor
Kelantan
Husam Musa
Menjadi wakil PAS sehingga 23 April 2016
29
Pasir Tumboh
Kelantan
Abd Rahman Yunus
30
Demit
Kelantan
Mumtaz Md Nawi
31
Tawang
Kelantan
Hassan Mohamood
32
Perupok
Kelantan
Mohd Huzaimy Che Husin
33
Jelawat
Kelantan
Abdul Azziz Kadir
34
Melor
Kelantan
Md Yusnan Yusof
35
Kadok
Kelantan
Azami Md Nor
36
Bukit Panau
Kelantan
Abdul Fattah Mahmood
37
Kemahang
Kelantan
Md Anizam Ab Rahman
38
Limbongan
Kelantan
Mohd Nazlan Mohamed Hasbullah
39
Gaal
Kelantan
Tuan Mazlan Tuan Mat
40
Pulai Chondong
Kelantan
Zulkifli Mamat
41
Temangan
Kelantan
Mohamed Fadzli Hassan
42
Kemuning
Kelantan
Mohd Roseli Ismail
43
Mengkebang
Kelantan
Ab Latiff Ab Rahman
44
Manek Urai
Kelantan
Mohd Fauzi Abdullah
45
Tepuh
Terengganu
Hishamuddin Abdul Karim
46
Teluk Pasu
Terengganu
Ridzuan Hashim
47
Bukit Tunggal
Terengganu
Alias Razak
48
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mohd Abdul Wahid Endut
49
Ladang
Terengganu
Tengku Hassan Tengku Omar
50
Batu Buruk
Terengganu
Syed Azman Syed Ahmad Nawawi
51
Alur Limbat
Terengganu
Ariffin Deraman
52
Bukit Payung
Terengganu
Mohd Nor Hamzah
53
Ru Rendang
Terengganu
Abdul Hadi Awang
54
Manir
Terengganu
Hilmi Harun
55
Rantau Abang
Terengganu
Alias Harun
56
Sura
Terengganu
Wan Hapandi Wan Nik
57
Paka
Terengganu
Satiful Bahri Mamat
58
Cukai
Terengganu
Hanafiah Mat
59
Permatang Pasir
Pulau Pinang
Mohd Salleh Man
60
Titi Serong
Perak
Abu Bakar Hussian
61
Gunong Semanggol
Perak
Mohd Zawawi Abu Hassan
62
Selinsing
Perak
Husin Din
63
Sungai Rapat
Perak
Radzi Zainon
64
Changkat Jering
Perak
Mohammad Nizar Jamaluddin
Menjadi wakil PAS sehingga 1 September 2015
65
Beserah
Pahang
Andansura Rabu
66
Tanjung Lumpur
Pahang
Rosli Abdul Jabar
67
Kuala Semantan
Pahang
Syed Hamid Syed Mohamed
Menjadi wakil PAS sehingga 10 September 2015
68
Sabak
Selangor
Sallehen Mukhyi
69
Taman Templer
Selangor
Zaidy Abdul Talib
70
Gombak Setia
Selangor
Hasbullah Mohd Ridzwan
71
Lembah Jaya
Selangor
Khasim Abdul Aziz
72
Chempaka
Selangor
Iskandar Abdul Samad
73
Dusun Tua
Selangor
Razaly Hassan
74
Bangi
Selangor
Mohd Shafie Ngah
75
Seri Serdang
Selangor
Noor Hanim Ismail
76
Meru
Selangor
Abd Rani Osman
77
Selat Klang
Selangor
Halimah Ali
78
Sijangkang
Selangor
Ahmad Yunus Hairi
79
Tanjong Sepat
Selangor
Mohd Haslin Hassan
80
Hulu Kelang
Selangor
Saari Sungib
Menjadi wakil PAS sehingga 31 Ogos 2015
81
Morib
Selangor
Hasnul Baharuddin
Menjadi wakil PAS sehingga 31 Ogos 2015
82
Paya Jaras
Selangor
Mohd Khairuddin Othman
Menjadi wakil PAS sehingga 31 Disember 2017
83
Bukit Baru
Melaka
Md Khalid Kassim
84
Sungai Abong
Johor
Sheikh Ibrahim Salleh
85
Maharani
Johor
Mohammad Taslim
86
Puteri Wangsa
Johor
Abdullah Husin
87
Parit Yaani
Johor
Aminolhuda Hassan
Menjadi wakil PAS sehingga 31 Ogos 2015
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Simpang Empat
Perlis
Rus'sele Eizan
2
Sanglang
Perlis
Hashim Jasin
3
Ayer Hitam
Kedah
Abd Ghani Ahmad
4
Bukit Lada
Kedah
Ahmad 'Izzat Mohamad Shauki
5
Bukit Pinang
Kedah
Md Rohsidi Osman
6
Alor Mengkudu
Kedah
Ismail Salleh
7
Anak Bukit
Kedah
Amiruddin Hamzah
8
Kubang Rotan
Kedah
Mohd Nasir Mustafa
9
Pengkalan Kundor
Kedah
Phahrolrazi Mohd Zawawi
10
Tokai
Kedah
Mohamed Taulan Mat Rasul
11
Sungai Limau
Kedah
Azizan Abdul Razak
12
Jeneri
Kedah
Yahya Abdullah
13
Tanjong Dawai
Kedah
Hamdan Mohamed Khalib
14
Pantai Merdeka
Kedah
Abdullah Jusoh
15
Kupang
Kedah
Johari Abdullah
16
Kuala Ketil
Kedah
Md Zuki Yusof
17
Merbau Pulas
Kedah
Siti Ashah Ghazali
18
Bandar Baharu
Kedah
Yaakub Hussin
19
Kelaboran
Kelantan
Mohamad Zaki Ibrahim
20
Pasir Pekan
Kelantan
Ahmad Yakob
21
Wakaf Bharu
Kelantan
Che Abdullah Mat Nawi
22
Kijang
Kelantan
Wan Ubaidah Omar
23
Chempaka
Kelantan
Nik Abdul Aziz Nik Mat
24
Panchor
Kelantan
Nik Mohd Amar Nik Abdullah
25
Tanjong Mas
Kelantan
Rohani Ibrahim
26
Kota Lama
Kelantan
Tan Teng Loon @ Anuar Tan Abdullah
27
Bunut Payong
Kelantan
Takiyuddin Hassan
28
Tendong
Kelantan
Muhammad Md Daud
29
Pengkalan Pasir
Kelantan
Hanifa Ahmad
30
Chetok
Kelantan
Abdul Halim Abdul Rahman
31
Meranti
Kelantan
Mohd Nassuruddin Daud
32
Gual Periok
Kelantan
Mohamad Awang
33
Bukit Tuku
Kelantan
Abdul Fatah Harun
34
Salor
Kelantan
Husam Musa
35
Pasir Tumboh
Kelantan
Ahmad Baihaki Atiqullah
36
Demit
Kelantan
Muhamad Mustafa
37
Tawang
Kelantan
Hassan Mohamood
38
Perupok
Kelantan
Omar Mohammed
39
Jelawat
Kelantan
Abdul Azziz Kadir
40
Melor
Kelantan
Wan Ismail Wan Jusoh
41
Kadok
Kelantan
Azami Md Nor
42
Bukit Panau
Kelantan
Abdul Fattah Mahmood
43
Gual Ipoh
Kelantan
Wan Yusoff Wan Mustafa
44
Kemahang
Kelantan
Md Anizam Ab Rahman
45
Selising
Kelantan
Saipul Bahrin Mohamad
46
Limbongan
Kelantan
Zainuddin Awang Hamat
47
Semerak
Kelantan
Wan Hassan Wan Ibrahim
48
Gaal
Kelantan
Nik Mazian Nik Mohamad
49
Pulai Chondong
Kelantan
Zulkifli Mamat
50
Temangan
Kelantan
Mohamed Fadzli Hassan
51
Kemuning
Kelantan
Wan Ahmad Lutfi Wan Sulaiman
52
Air Lanas
Kelantan
Abdullah Ya'kub
53
Mengkebang
Kelantan
Ab Latiff Ab Rahman
54
Manek Urai
Kelantan
Mohd Fauzi Abdullah
Menjadi wakil PAS sejak 14 Julai 2009
55
Ismail Yaacob
Meninggal dunia pada 22 Mei 2009
56
Dabong
Kelantan
Arifabillah Mohd Asri Ibrahim
57
Galas
Kelantan
Che Hashim Sulaima
Meninggal dunia pada 27 September 2010
58
Bukit Tunggal
Terengganu
Alias Razak
59
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mohd Abdul Wahid Endut
60
Ladang
Terengganu
Tengku Hassan Tengku Omar
61
Batu Buruk
Terengganu
Syed Azman Syed Ahmad Nawawi
62
Bukit Payung
Terengganu
Mohd Nor Hamzah
63
Ru Rendang
Terengganu
Abdul Hadi Awang`
64
Manir
Terengganu
Harun Taib
65
Sura
Terengganu
Wan Hassan Mohd Ramli
66
Permatang Pasir
Pulau Pinang
Mohd Salleh Man
Menjadi wakil PAS sejak 25 Ogos 2009
67
Mohd Hamdan Abdul Rahman
Meninggal dunia pada 31 Julai 2009
68
Titi Serong
Perak
Lim Chuan Hing @ Khalil Idham Lim
69
Gunong Semanggol
Perak
Ramli Tusin
70
Selinsing
Perak
Husin Din
71
Lubok Merbau
Perak
Mohd Zainuddin Mohd Yusof
72
Pasir Panjang
Perak
Mohammad Nizar Jamaluddin
73
Changkat Jong
Perak
Mohd Anuar Sudin
74
Beserah
Pahang
Syed Mohammed Tuan Lonnik
75
Kuala Semantan
Pahang
Syed Hamid Syed Mohd
76
Hulu Kelang
Selangor
Saari Sungib
77
Lembah Jaya
Selangor
Khasim Abdul Aziz
78
Chempaka
Selangor
Iskandar Abdul Samad
79
Bangi
Selangor
Shafie Abu Bakar
80
Meru
Selangor
Abd Rani Osman
81
Selat Klang
Selangor
Halimah Ali
82
Sijangkang
Selangor
Ahmad Yunus Hairi
83
Gombak Setia
Selangor
Hassan Mohamad Ali
Menjadi wakil PAS sehingga Januari 2012
84
Paroi
Negeri Sembilan
Mohamad Taufek Abd Ghani
85
Sungai Abong
Johor
Sheikh Ibrahim Salleh
86
Maharani
Johor
Mohammad Taslim
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Sanglang
Perlis
Hashim Jasin
2
Bukit Pinang
Kedah
Md Roshidi Osman
3
Anak Bukit
Kedah
Amiruddin Hamzah
4
Tokai
Kedah
Mohamed Taulan Mat Rasul
5
Sungai Limau
Kedah
Azizan Abdul Razak
6
Belantek
Kedah
Mohd Isa Shafie
7
Kelaboran
Kelantan
Mohamad Zaki Ibrahim
8
Pasir Pekan
Kelantan
Ahmad Yakob
9
Kijang
Kelantan
Husam Musa
10
Chempaka
Kelantan
Nik Abdul Aziz Nik Mat
11
Panchor
Kelantan
Nik Mohd Amar Nik Abdullah
12
Tanjong Mas
Kelantan
Rohani Ibrahim
13
Kota Lama
Kelantan
Tan Teng Loon @ Anuar Tan Abdullah
14
Bunut Payong
Kelantan
Takiyuddin Hassan
15
Pengkalan Pasir
Kelantan
Wan Abdul Aziz Wan Jaafar
Meninggal dunia pada 31 Oktober 2005
16
Chetok
Kelantan
Abdul Halim Abdul Rahman
17
Meranti
Kelantan
Mohd Nassuruddin Daud
18
Salor
Kelantan
Buni Amin Hamzah
19
Pasir Tumboh
Kelantan
Ahmad Baihaki Atiqullah
20
Demit
Kelantan
Mohamed Daud
21
Tawang
Kelantan
Hassan Mohamood
22
Perupok
Kelantan
Omar Mohammed
23
Kadok
Kelantan
Shamsudin @ Mohamed Shukri Ab Rahman
24
Bukit Panau
Kelantan
Abdul Fattah Mahmood
25
Kemahang
Kelantan
Md Anizam Ab Rahman
26
Limbongan
Kelantan
Zainuddin Awang Hamat
27
Gaal
Kelantan
Nik Mazian Nik Mohamad
28
Pulai Chondong
Kelantan
Zulkifli Mamat
29
Temangan
Kelantan
Hassan Muhamad
30
Kemuning
Kelantan
Zakaria Yaacob
31
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mohd Abdul Wahid Endut
32
Batu Buruk
Terengganu
Wan Abd Muttalib Embong
33
Ru Rendang
Terengganu
Abdul Hadi Awang`
34
Manir
Terengganu
Harun Taib
35
Permatang Pasir
Pulau Pinang
Mohd Hamdan Abdul Rahman
36
Senggarang
Johor
Mohd Ramli Md Kari
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Santan
Perlis
Zokharnain Abidin
2
Guar Sanji
Perlis
Ahmad Ali
3
Sanglang
Perlis
Hashim Jasin
4
Ayer Hitam
Kedah
Abd Ghani Ahmad
5
Kuala Nerang
Kedah
Munir @ Mohamad Yusoff Zakaria
6
Pedu
Kedah
Wan Jaafar Wan Ahmad
7
Bukit Lada
Kedah
Ismail Khamis
8
Langgar
Kedah
Mohamad Shauki Ibrahim
9
Anak Bukit
Kedah
Amiruddin Hamzah
Menjadi wakil PAS sejak 18 Julai 2002
10
Fadzil Noor
Meninggal dunia pada 23 Jun 2002
11
Pengkalan Kundor
Kedah
Phahrolrazi Mohd Zawawi
12
Bukit Raya
Kedah
Mohamed Taulan Mat Rasul
13
Sala
Kedah
Azizan Abdul Razak
14
Belantek
Kedah
Mohd Isa Shafie
15
Jeneri
Kedah
Yahya Abdullah
16
Kupang
Kedah
Suhaimi Ahmad
17
Pengkalan Kubor
Kelantan
Wan Husain Wan Ahmad
18
Kelaboran
Kelantan
Noordin Yaakub
19
Pasir Pekan
Kelantan
Ahmad Yakob
20
Kijang
Kelantan
Abdul Halim Abdul Rahman
21
Chempaka
Kelantan
Nik Abdul Aziz Nik Mat
22
Panchor
Kelantan
Mohd Yusoff Ludin
23
Tanjong Mas
Kelantan
Wan Abdul Rahim Wan Abdullah
24
Kota Lama
Kelantan
Tan Teng Loon @ Anuar Tan Abdullah
25
Bunut Payong
Kelantan
Takiyuddin Hassan
26
Wakaf Bharu
Kelantan
Ramli Abu Bakar
27
Tendong
Kelantan
Wan Othman Wan Yusoff
28
Pengkalan Pasir
Kelantan
Hassan Abdullah
29
Meranti
Kelantan
Mohd Nassuruddin Daud
30
Gual Periok
Kelantan
Abdullah Ab Razak
31
Bukit Tuku
Kelantan
Mohd Yusof Abdullah
32
Salor
Kelantan
Buni Amin Hamzah
33
Pasir Tumboh
Kelantan
Ahmad Baihaki Atiqullah
34
Kenali
Kelantan
Mohamed Daud
35
Tawang
Kelantan
Hassan Mohamood
36
Perupok
Kelantan
Omar Mohammed
37
Jelawat
Kelantan
Shaary Awang
38
Melor
Kelantan
Wan Ismail Wan Jusoh
39
Kadok
Kelantan
Shamsudin @ Mohamed Shukri Ab Rahman
40
Ketereh
Kelantan
Md Ashari Mamat
41
Chetok
Kelantan
Hanafi Daud
42
Bukit Panau
Kelantan
Mat Yusoff Mat Sah
43
Gual Ipoh
Kelantan
Muhamad Kamil Harun
44
Selising
Kelantan
Saipul Bahrin Mohamad
45
Limbongan
Kelantan
Zainuddin Awang Hamat
46
Semerak
Kelantan
Hussin Awang
47
Gaal
Kelantan
Nik Mazian Nik Mohamad
48
Pulai Chondong
Kelantan
Zulkifli Mamat
49
Banggol Judah
Kelantan
Zakaria Yaacob
50
Kemuning
Kelantan
Hassan Muhamad
51
Kemahang
Kelantan
Md Anizam Ab Rahman
52
Air Lanas
Kelantan
Abdullah Ya'kub
53
Pergau
Kelantan
Mamat Abdullah
54
Guchil
Kelantan
Zulkafli Yacob
55
Mengkebang
Kelantan
Ibrahim Mahmood
56
Manek Urai
Kelantan
Ismail Yaacob
57
Dabong
Kelantan
Abdul Ghafar Yusoff
58
Kuala Besut
Terengganu
Nik Muhammad Zawawi Salleh
59
Kampung Raja
Terengganu
Abd Rahman @ Abdul Aziz Abas
60
Jertih
Terengganu
Salleh Abas
61
Hulu Besut
Terengganu
Abdullah Mat Dan
62
Jabi
Terengganu
Shaharizukirnain Abdul Kadir
63
Permaisuri
Terengganu
Rozali Muhammad
64
Langkap
Terengganu
Mohamad Hitam
65
Batu Rakit
Terengganu
Abu Bakar Chik
66
Tepuh
Terengganu
Abu Bakar Abdullah
67
Teluk Pasu
Terengganu
Ismail Mamat
68
Bukit Tunggal
Terengganu
Alias Razak
69
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mohd Abdul Wahid Endut
70
Bandar
Terengganu
Md Azmi Lop Yusof
71
Ladang
Terengganu
Sulaiman Abdullah
72
Batu Buruk
Terengganu
Wan Abd Muttalib Embong
73
Alur Limbat
Terengganu
Yahaya Ali
74
Bukit Payung
Terengganu
Hassan Mohd Salleh
75
Ru Rendang
Terengganu
Abdul Hadi Awang`
76
Pengkalan Berangan
Terengganu
Mustafa @ Hassan Ali
77
Manir
Terengganu
Harun Taib
78
Kuala Berang
Terengganu
Mamad Puteh
79
Bukit Besi
Terengganu
Roslan Ismail
80
Rantau Abang
Terengganu
Azman Shapawi Abdul Rani
81
Sura
Terengganu
Wan Hassan Mohd Ramli
82
Paka
Terengganu
Satiful Bahri Mamat
83
Kijal
Terengganu
Mehamad Sulong
84
Cukai
Terengganu
Awang Jusoh
85
Air Putih
Terengganu
Ismail Harun
86
Permatang Pasir
Pulau Pinang
Mohd Hamdan Abdul Rahman
87
Titi Serong
Perak
Ahmad Azhar Sharin
88
Gunong Semanggol
Perak
Sabran Asmawi
89
Belanja
Perak
Faizol Fazli Mohamed
90
Tahan
Pahang
Abd Malik Yusof
91
Penur
Pahang
Abdul Aziz Long
92
Kuala Pahang
Pahang
Mohd Iqmal Hamdi Mohd Rusdi
93
Jengka
Pahang
Tuan Ibrahim Tuan Man
94
Semantan
Pahang
Idris Omar
95
Guai
Pahang
Abdul Aziz Yaakob
96
Sungai Besar
Selangor
Sallehen Mukhyi
97
Sungai Burung
Selangor
Hasan Mohamed Ali
98
Gombak Setia
Selangor
Ismail Kamus
99
Kajang
Selangor
Shafie Abu Bakar
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Bunga Raya
Kedah
Fadzil Noor
2
Sala
Kedah
Azizan Abdul Razak
3
Pasir Pekan
Kelantan
Ahmad Yakob
4
Kijang
Kelantan
Abdul Halim Abdul Rahman
5
Chempaka
Kelantan
Nik Abdul Aziz Nik Mat
6
Panchor
Kelantan
Mohd Yusoff Ludin
7
Tanjong Mas
Kelantan
Wan Abdul Rahim Wan Abdullah
8
Bunut Payong
Kelantan
Halim Mohamad
9
Wakaf Bharu
Kelantan
Ramli Abu Bakar
10
Pengkalan Pasir
Kelantan
Hassan Abdullah
11
Meranti
Kelantan
Mohd Nassuruddin Daud
12
Bukit Tuku
Kelantan
Mohd Yusof Abdullah
13
Pasir Tumboh
Kelantan
Daud Yusuf
Meninggal dunia pada 3 September 1999
14
Kenali
Kelantan
Mohamed Daud
15
Tawang
Kelantan
Hassan Mohamood
16
Perupok
Kelantan
Omar Mohammed
17
Kadok
Kelantan
Shamsudin @ Mohamed Shukri Ab Rahman
18
Chetok
Kelantan
Hanafi Daud
19
Bukit Panau
Kelantan
Mat Yusoff Mat Sah
20
Selising
Kelantan
Che Bisi Hassan
21
Semerak
Kelantan
Sulaiman Ahmad
Meninggal dunia pada 6 Julai 1997
22
Gaal
Kelantan
Alwi Jusoh
23
Pulai Chondong
Kelantan
Zulkifli Mamat
Menjadi wakil PAS sejak 6 Januari 1997
24
Banggol Judah
Kelantan
Yahya Othman
25
Kemuning
Kelantan
Hassan Muhamad
26
Air Lanas
Kelantan
Abdullah Ya'kub
27
Manek Urai
Kelantan
Ismail Yaacob
28
Tepuh
Terengganu
Abu Bakar Abdullah
29
Teluk Pasu
Terengganu
Ismail Mamat
30
Batu Buruk
Terengganu
Wan Abd Muttalib Embong
31
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mohd Abdul Wahid Endut
32
Alur Limbat
Terengganu
Yahaya Ali
33
Ru Rendang
Terengganu
Abdul Hadi Awang
34
Manir
Terengganu
Harun Taib
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Bunga Raya
Kedah
Fadzil Noor
2
Wakaf Bharu
Kelantan
Ramli Abu Bakar
3
Semut Api
Kelantan
Nik Abdul Aziz Nik Mat
4
Kemumin
Kelantan
Daud Ibrahim
5
Banggol
Kelantan
Abdul Halim Abdul Rahman
6
Bunut Payong
Kelantan
Halim Mohamad
7
Lundang
Kelantan
Mohamad Daud
Menjadi wakil PAS sejak 29 Mac 1994
8
Mawardi Ahmad
Meninggal dunia pada 1994
9
Pengkalan Pasir
Kelantan
Hassan Abdullah
10
Meranti
Kelantan
Zakaria Ismail
11
Bukit Tuku
Kelantan
Hussin Ibrahim
12
Chetok
Kelantan
Ab Rahman Musa
13
Mulong
Kelantan
Shamsudin @ Mohamed Shukri Ab Rahman
14
Peringat
Kelantan
Mohamed Daud
15
Tawang
Kelantan
Idris Ahmad
16
Perupok
Kelantan
Omar Mohammed
17
Cherang Ruku
Kelantan
Othman Wahab
18
Gaal
Kelantan
Mohammad Husain
19
Selising
Kelantan
Che Bisi Hassan
20
Ketereh
Kelantan
Mat Yusoff
21
Bukit Panau
Kelantan
Mat Yusoff Mat Sah
22
Jeli
Kelantan
Mohd Yusoff Ludin
23
Labok
Kelantan
Wan Husin
24
Banggol Judah
Kelantan
Yahya Othman
25
Guchil
Kelantan
Wan Hasan Wan Yusof
26
Manek Urai
Kelantan
Ismail Yaacob
27
Jertih
Terengganu
Abdul Latif Mohamad
28
Jabi
Terengganu
Zahari Muhammad
29
Bandar
Terengganu
Harun Jusoh
30
Batu Buruk
Terengganu
Wan Abd Muttalib Embong
31
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mohd Abdul Wahid Endut
32
Bukit Payung
Terengganu
Baharudin Mohd
Kemenangan dibatalkan mahkamah pada 1992
33
Ru Rendang
Terengganu
Abdul Hadi Awang
34
Manir
Terengganu
Harun Taib
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Langgar
Kedah
Sheikh Mohamad Abdullah
2
Bunga Raya
Kedah
Fadzil Noor
3
Sala
Kedah
Azahari Razak
4
Semut Api
Kelantan
Nik Abdul Aziz Nik Mat
5
Kemumin
Kelantan
Daud Ibrahim
6
Banggol
Kelantan
Abdul Halim Abdul Rahman
7
Lundang
Kelantan
Mawardi Ahmad
8
Mulong
Kelantan
Mustapha Ibrahim
9
Tawang
Kelantan
Idris Ahmad
10
Perupok
Kelantan
Omar Mohammed
11
Labok
Kelantan
Wan Husin
12
Guchil
Kelantan
Wan Hasan Wan Yusof
13
Manek Urai
Kelantan
Ismail Yaacob
14
Teluk Pasu
Terengganu
Harun Taib
Menjadi wakil PAS sejak 24 Jun 1989
15
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mustafa @ Hassan Ali
16
Ru Rendang
Terengganu
Abdul Hadi Awang
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Bintong
Perlis
Shuib Mohamad
2
Langgar-Limbong
Kedah
Said Yassin
3
Bunga Raya
Kedah
Fadzil Noor
4
Semut Api
Kelantan
Wan Mamat Wan Yusoff
5
Kemumin
Kelantan
Che Hassan Che Ishak
Kemenangan dibatalkan mahkamah pada 1983
6
Sering
Kelantan
Daud Ibrahim
7
Meranti
Kelantan
Nik Man Nik Mohamed
Menjadi wakil PAS sehingga 1983
8
Kubang Kerian
Kelantan
Mohd Asri Muda
Menjadi wakil PAS sehingga 1983
9
Tawang
Kelantan
Idris Ahmad
10
Perupok
Kelantan
Mohamed Nor Awang
Menjadi wakil PAS sehingga 1983
11
Lemal
Kelantan
Abdul Fatah Haron
12
Salor
Kelantan
Mustapha Ibrahim
13
Selising
Kelantan
Abdul Rahman Ahmad
Kemenangan dibatalkan mahkamah pada 1983
14
Jeram
Terengganu
Abu Bakar Chik
15
Manir
Terengganu
Harun Taib
16
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mustafa @ Hassan Ali
17
Batu Burok
Terengganu
Wan Abd Muttalib Embong
18
Marang
Terengganu
Abdul Hadi Awang
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Jerlun
Kedah
Abu Bakar Umar
2
Anak Bukit
Kedah
Wahab Sulaiman
3
Langgar-Limbong
Kedah
Sudin Wahab
4
Bunga Raya
Kedah
Ismail @ Shafie Kassim
Meninggal dunia pada 11 Februari 1980
5
Sik
Kedah
Hamzah Abdul Latif
6
Kupang
Kedah
Mohd Ramli Abdullah
7
Sala
Kedah
Yahya Junid
8
Sering
Kelantan
Nik Abdullah Arshad
9
Manek Urai
Kelantan
Wan Abdullah Wan Su
10
Sungai Dua
Pulau Pinang
Zabidi Ali
11
Kuala Kurau
Perak
Abdul Rahman Mokhtar
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Bandar Arau
Perlis
Hussain Abdul Rahman
2
Sanglang
Perlis
Ahmad Long
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1976–1977
3
Tunjang
Kedah
Ismail Hanafi
4
Pokok Sena
Kedah
Osman Mohd Marzuki
5
Anak Bukit
Kedah
Wahab Sulaiman
6
Pengkalan Kundor
Kedah
Ahmad Awang
7
Langgar-Limbong
Kedah
Sudin Wahab
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1974–1977
8
Bunga Raya
Kedah
Ismail @ Shafie Kassim
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1974–1977
9
Sik
Kedah
Harun Jusoh
10
Kupang
Kedah
Mohd Ramli Abdullah
11
Sala
Kedah
Yahya Junid
12
Simpangan
Kelantan
Hussein Abdullah
13
Semut Api
Kelantan
Wan Mamat Wan Yusoff
14
Kemumin
Kelantan
Abdullah Ahmad
15
Sering
Kelantan
Nik Abdullah Arshad
16
Tendong
Kelantan
Mohamed Nasir
17
Meranti
Kelantan
Nik Man Nik Mohamed
18
Bandar Pasir Mas
Kelantan
Hashim Omar
19
Telipot
Kelantan
Hassan Yaacob
20
Kubang Kerian
Kelantan
Salahuddin Abdullah
21
Tawang
Kelantan
Mohamed Nor Yusoff
22
Perupok
Kelantan
Mustapha Othman
23
Lemal
Kelantan
Haron Sulong
24
Tok Uban
Kelantan
Musa Mohamed
25
Salor
Kelantan
Abdul Rahman Awang Sulong
26
Ketereh
Kelantan
Ishak Lotfi Omar
27
Peringat
Kelantan
Mohamed Amin @ Abdul Hamid Salleh
28
Bukit Panau
Kelantan
Omar Muhamed @ Mamat
29
Sungei Rasau
Kelantan
Wan Ismail Wan Ibrahim
30
Selising
Kelantan
Abdul Kadir Mat Sa'ad
31
Temangan
Kelantan
Nik Hussain Abdul Rahman
32
Guchil
Kelantan
Muhammad Awang
33
Jeli
Kelantan
Nik Mohamed Mustaffa Shafie
34
Kuala Besut
Terengganu
Hussin Jusoh
35
Kuala Berang
Terengganu
Abdul Rashid Su
36
Jeram
Terengganu
Awang Abu Bakar
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1974–1977
37
Bukit Payong
Terengganu
Mukhtar Mohamed
38
Wakaf Mempelam
Terengganu
Mohamed @ Harun Jusoh
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1974–1977
39
Marang
Terengganu
Kasim Ahmad
40
Sura
Terengganu
Omar Shukri Embong
41
Jerangau
Terengganu
Che Muda Yusoff
42
Bukit Bandi
Terengganu
Wan Yahya Wan Mohd
43
Sungai Dua
Pulau Pinang
Zabidi Ali
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1977
44
Gunong Semanggol
Perak
Baharuddin Abdul Latif
45
Lubok Merbau
Perak
Mohamed Junid
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1974-1977
46
Bota
Perak
Abdul Latif Mat Lajim
47
Bukit Ibam
Pahang
Mohamed Rusdi Mohamed Ariff
48
Sungei Panjang
Selangor
Hamdan Bakri
49
Pasir Panjang
Negeri Sembilan
Azahari Hamzah
50
Tanjong Minyak
Melaka
Mohd Nor Noordin
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Arau
Perlis
Hussain Abdul Rahman
2
Tunjang
Kedah
Ismail Hanafi
3
Langgar-Limbong
Kedah
Abu Bakar Umar
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1973–1974
4
Pokok Sena
Kedah
Ahmad Lebai Senawi
5
Alor Star Luar
Kedah
Othman Hussain
6
Kota Star Barat
Kedah
Esamudin Ahmad
7
Kangkong-Bukit Raya
Kedah
Ismail @ Shafie Kassim
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1973–1974
8
Sik-Gurun
Kedah
Harun Jusoh
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1973–1974
9
Sala
Kedah
Ahmad Shukri Abdul Shukur
10
Tumpat Barat
Kelantan
Ismail Che Ali
Menjadi wakil PAS sejak 26 Februari 1972
11
Wan Salleh @ Wan Abdullah Wan Sulaiman
Meninggal dunia pada 1972
12
Kuala Kelantan
Kelantan
Wan Mamat Wan Yusof
13
Kota Bharu Utara
Kelantan
Abdullah Ahmad
14
Kota Bharu Pantai
Kelantan
Nik Abdullah Arshad
15
Tendong
Kelantan
Mohamed Nasir
16
Meranti
Kelantan
Nik Man Nik Mohamed
17
Bandar Pasir Mas
Kelantan
Omar Awang
18
Bandar Hulu
Kelantan
Hassan Yaakob
19
Kota Bharu Tengah
Kelantan
Salahuddin Abdullah
menjadi wakil PAS sejak 10 Februari 1973
20
Mohamad Asri Muda
Meletak jawatan
21
Bachok Utara
Kelantan
Mohamed Noor Yusoff
22
Bachok Tengah
Kelantan
Mohd Amin Yaakob
23
Bachok Selatan
Kelantan
Muhammad Haji Yaakob
24
Kota Bharu Timor
Kelantan
Wan Hashim Wan Ahmad
25
Kota Bharu Barat
Kelantan
Abdul Rahman Awang Sulong
26
Kota Bharu Selatan
Kelantan
Ishak Lotfi Omar
27
Lemal
Kelantan
Haron Sulong
28
Tok Uban
Kelantan
Wan Hassan Wan Daud
29
Pasir Puteh Utara
Kelantan
Abdul Kadir Mat Sa'ad
30
Tanah Merah Timor
Kelantan
Omar Muhamed @ Mamat
31
Kuala Besut
Terengganu
Mohamad Said
32
Jeram
Terengganu
Hashim Embong
33
Ladang
Terengganu
Wan Muhammad Wan Ngah
34
Bukit Besar
Terengganu
Mohamed Ghazali Ahmad
35
Batu Burok
Terengganu
Mat Yasin Daud
36
Marang
Terengganu
Kasim Ahmad
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1973–1974
37
Sura
Terengganu
Ibrahim Mat Noh
38
Ulu Dungun
Terengganu
Omar Shukri Embong
Dilantik sebagai EXCO Negeri pada 1973–1974
39
Kemaman Selatan
Terengganu
Wan Yahya Wan Muhammad
40
Kuala Terengganu Tengah
Terengganu
Harun Jusoh
41
Binjai
Terengganu
Mohamed Taib Ismail
42
Kampong Gajah
Perak
Mahmud Zainal Abidin
No.
Kawasan
Negeri
Wakil
Catatan
1
Krian Barat
Perak
Mohamed Kamil Ahmad
2
Jerai
Kedah
Hussein Che Dol
Menjadi wakil PAS sejak 1957
3
Dungun
Terengganu
Mohd Taib Sabri Abu Bakar
Menjadi wakil PAS sejak 1957
4
Pasir Mas Tengah
Kelantan
Abdul Rahman Daud
Menjadi wakil PAS sejak 1957
5
Seremban Timor
Negeri Sembilan
Mohamed Hanifah Abdul Ghani
Menjadi wakil PAS sejak 1957
Mursyidul Am Timbalan Mursyidul Am Setiausaha Ahli
Lantikan Jawatankuasa Pusat Lantikan Dewan Ulamak Lantikan Dewan Muslimat Lantikan Dewan Pemuda Lantikan Majlis Syura
Jawatankuasa Harian Pusat
Presiden Timbalan Presiden Naib Presiden Ketua Dewan Setiausaha Agung Penolong Setiausaha Bendahari Ketua Penerangan Ketua Pilihan Raya
Jawatankuasa Kerja Pusat
Muktamar Tahunan
Pengerusi Tetap Timbalan Pengerusi Tetap
Kepimpinan utama Dewan-Dewan
Entiti parti
Sayap parti (Dewan) Badan pemikir Pendidikan
Pengajian jangka panjang Pengajian tinggi Peringkat menengah Peringkat rendah Peringkat kecil
Media Lain-lain Berkaitan
Hubungan parti politik
Gabungan politik
Parti/gabungan kerjasama
Terkini
Sejak 2022
Sejak 2021
Sejak 2020
Sejak 2018
Sejak 2017
Sejak 2016
Parti dan entiti serpihan