Kelayakan Kejohanan Remaja B-17 AFC 2006
Kelayakan Kejohanan Remaja B-17 AFC 2006
Asia Barat (Zon 1)[sunting | sunting sumber]
Kumpulan A[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iraq | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 |
Jordan | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 |
Palestin | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 5 | -5 |
Kumpulan B[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Yaman | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 3 | +3 |
Qatar | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 |
Bahrain | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 |
Kumpulan C[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arab Saudi | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 1 | +7 |
Oman | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 5 | 0 |
Lubnan | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 9 | -7 |
Lubnan | 1 – 4 | Arab Saudi |
---|---|---|
Arab Saudi | 4 – 0 | Oman |
---|---|---|
Kumpulan D[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Syria | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 |
Emiriah Arab Bersatu | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Kuwait | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 |
Syria | 2 – 0 | Emiriah Arab Bersatu |
---|---|---|
Emiriah Arab Bersatu | 2 – 0 | Kuwait |
---|---|---|
Asia Tengah & Selatan (Zon 2)[sunting | sunting sumber]
Kumpulan E[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bangladesh | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | +2 |
Sri Lanka | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 |
Bhutan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Bangladesh | 3 – 0 | Sri Lanka |
---|---|---|
Sri Lanka | 1 – 0 | Bangladesh |
---|---|---|
Kumpulan F[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nepal | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | +3 |
Uzbekistan | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Kyrgyzstan | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | -3 |
Uzbekistan | 2 – 0 | Kyrgyzstan |
---|---|---|
Kyrgyzstan | 1 – 2 | Nepal |
---|---|---|
Nepal | 2 – 0 | Uzbekistan |
---|---|---|
Kumpulan G[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tajikistan | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | +2 |
India | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 11 | 3 | -8 |
Pakistan | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 10 | -10 |
Pakistan | 0 – 1 | Tajikistan |
---|---|---|
Tajikistan | 3 – 2 | India |
---|---|---|
Kumpulan H[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iran | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 10 | 2 | +8 |
Turkmenistan | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 | -8 |
Afghanistan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Iran | 5 – 0 | Turkmenistan |
---|---|---|
Turkmenistan | 2 – 5 | Iran |
---|---|---|
ASEAN (Zon 3)[sunting | sunting sumber]
Kumpulan I[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Laos1 | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 0 | +5 |
Australia | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Indonesia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 8 | -7 |
- Singapura layak secara automatik sebagai tuan rumah.
1 Laos kemudian hilang kelayakan kerana meletakkan pemain lebih umur semasa kejohanan B-13.
Kumpulan J[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Myanmar | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 |
Thailand | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 11 | 1 | +10 |
Maldives | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 22 | -22 |
Kumpulan K[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vietnam | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 |
Malaysia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | -2 |
Timor-Leste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Asia Timur (Zon 4)[sunting | sunting sumber]
Kumpulan L[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jepun | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 27 | 1 | +26 |
Korea Selatan | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 15 | 1 | +14 |
Makau | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 40 | -40 |
Korea Selatan | 14 – 0 | Makau |
---|---|---|
Makau | 0 – 26 | Jepun |
---|---|---|
Kota Mizunuma 5', 8' Jin Hanato 11', 16', 45', 49', 51', 65', 77' Kohei Higa 19' Lei CS 24' (g.s.) Manabu Saito 30', 54', 79' Lam KC 34' (g.s.) Kohei Hattanda 46' Kimihiro Yamaura 47', 81', 83' Masato Yamazaki 48', 63' Shohei Otsuka 60', 68', 69', 72' Hirokazu Yokoyama 76' |
Jepun | 1 – 1 | Korea Selatan |
---|---|---|
Manabu Saito 53' | Kim Jung-Hyun 17' (pen.) |
Kumpulan M[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
China | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 20 | 0 | +20 |
Taipei Cina | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 10 | -8 |
Mongolia | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 13 | -12 |
Mongolia | 1 – 2 | Taipei Cina |
---|---|---|
Taipei Cina | 0 – 9 | China |
---|---|---|
Kumpulan N[sunting | sunting sumber]
Pasukan | Mt | BP | M | S | K | JG | GB | PG |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Korea Utara | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 21 | 2 | +19 |
Hong Kong | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 6 | -4 |
Guam | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 4 | 19 | -15 |
Korea Utara | 17 – 2 | Guam |
---|---|---|
Hong Kong | 0 – 4 | Korea Utara |
---|---|---|
Perlawanan penentuan[sunting | sunting sumber]
Perlawanan penentuan untuk tempat terakhir pada pusingan akhir (terbaik pasukan kedua diletakkan dari ASEAN dan Asia Timur)
Thailand | 0 – 1 | Korea Selatan |
---|---|---|
Kim Jung-Hyun 90+3' |
Pasukan layak[sunting | sunting sumber]
|
Rujukan[sunting | sunting sumber]
Pautan luar[sunting | sunting sumber]
Jika anda melihat rencana yang menggunakan templat {{tunas}} ini, gantikanlah ia dengan templat tunas yang lebih spesifik.